Plebiscyt For Gamers 2018 - Wyniki

Plebiscyt For Gamers 2018 - Wyniki

Jeżeli jednak nie lubicie kompromisów i możecie sobie pozwolić na wydatek kilkuset złotych na klawiaturę, to warto rzucić okiem w stronę segmentu premium. Tu znajdziemy najnowocześniejsze klawiatury mechaniczne, które wyposażone są we wzmocnione konstrukcje, prestiżowe przełączniki, zaawansowane systemy podświetlenia, rozwiązania podnoszące komfort użytkowania, jak podpórki pod nadgarstki czy zaawansowane oprogramowania do zapisywania makr, kontroli multimediów czy sterowania iluminacją.                                                                                                                                      

Corsair K95 RGB Platinum - Chyba nikogo nie zdziwi fakt, że w plebiscycie na najlepszą klawiaturę dla graczy będą dominować konstrukcje mechaniczne. Jedną z nich jest Corsair K95 RGB Platinum, który może się pochwalić wytrzymałą aluminiową ramą, przełącznikami Cherry MX Speed o bardzo niskim skoku wynoszącym 1,2 mm, 6 programowalnymi klawiszami, pełnym Anti-Ghosting i Key Rollover (więc można bez obaw wciskać dowolną ilość klawiszy) czy też jak sama nazwa wskazuje podświetleniem RGB, którym zarządza się bardzo intuicyjnie w aplikacji Corsair Utility Engine (CUE), gdzie ustawimy również makra.

                         

                         

Asus ROG Strix Flare - Kolejnym poważnym zawodnikiem w naszym zestawieniu jest Asus ROG Strix Flare, czyli mechanik z klawiszami Cherry MX w brązowym kolorze, co oznacza odczuwalny sygnał zwrotny, ale bez słyszalnego kliknięcia, typowego choćby dla niebieskich wisienek. Nie zabrakło tu również odczepianej podpórki pod nadgarstki, gniazda USB Passthrough (z tyłu klawiatury możemy podpiąć np. mysz czy słuchawki), podświetlenia Aura Sync, które może być zsynchronizowane z innymi sprzętami kompatybilnymi z tym systemem czy akrylowej plakietki, którą możemy dowolnie spersonalizować i umieścić w specjalnym miejscu klawiatury, by dodać jej charakteru.

SteelSeries Apex M750 - SteelSeries niejednokrotnie udowadniało już, że zna się na swojej robocie, czego potwierdzeniem jest także klawiatura Apex M750. Ta dość prosta konstrukcja nie zawodzi praktycznie w żadnym aspekcie, oferując minimalistyczny, ale stylowy design, wysoką jakość wykonania i zastosowanych materiałów, dobrze zrealizowane podświetlenie, ergonomię czy bardzo dobre przełączniki mechaniczne dobrane pod kątem gamingu. Apex M750 to produkt, który cementuje pozycję duńskiego producenta jako jednej z wiodących gamingowych marek.

Razer Huntsman Elite - Był już Corsair i Asus, więc najwyższy czas, by do plebiscytu dołączyła propozycja od Razera, a konkretniej klawiatura Huntsman Elite. Mamy tu do czynienia z konstrukcją z nowym typem switchy, a mianowicie przełącznikami optomechanicznymi, zapewniającymi zdaniem producenta niespotykaną dotąd szybkość (optyczna reakcja na nacisk umożliwia resetowanie i reakcję w tym samym punkcie), precyzję i wytrzymałość do 100 mln kliknięć. Dodatkowo możemy liczyć na stabilizatory klawiszy, wielofunkcyjne pokrętło cyfrowe, podnoszącą komfort użytkowania podpórkę pod nadgarstki, podświetlenie klawiszy czy przypisywanie makr oraz automatyczne zapisywanie informacji profilowych w pamięci w chmurze.

Roccat Vulcan 120 Aimo - Ciekawą propozycją jest również Roccat Vulcan 120 Aimo, czyli pierwsza klawiatura tego producenta z autorskimi przełącznikami Titan, które powstały z myślą o graczach poszukujących wyczuwalnego i szybkiego działania klawiszy. Co więcej, konstrukcję wzmacnia metalowa płyta, nakładki na klawisze skonstruowano tak, by ograniczyć osadzanie się na nich kurzu, możemy liczyć na oświetlenie AIMO oferujące 16,8 mln kolorów (możliwość konfiguracji każdego klawisza oddzielnie), pokrętło do kontroli multimediów czy też odczepianą podpórkę pod nadgarstki - ot, taki klasyk w nowoczesnym wydaniu w tej kategorii i półce cenowej.

 

Wyniki:

 

Najlepsza klawiatura

 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Plebiscyt For Gamers 2018 - Wyniki

 0