Plebiscyt For Gamers 2018 - Wyniki

Plebiscyt For Gamers 2018 - Wyniki

Decydując się na zakup platformy do gier nie można pominąć kwestii peryferiów, w tym myszki. Słabej jakości „gryzoń” potrafi dawać się we znaki podczas rozgrywki, ponieważ nie zapewnia należytej precyzji i obarczony może być niepożądanymi efektami typu akceleracja czy predykcja. Na szczęście w ostatnim czasie na rynku pojawiło się sporo budżetowych modeli, które wyposażone są w topowe optyczne sensory, oferujące najwyższy poziom kontroli podczas gry. Co prawda w klasie ekonomicznej musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami, ale te nie muszą przekładać się bezpośrednio na osiągi w grach (trzeba pamiętać, że nawet najlepsza myszka nie zrobi z nas zawodowca).                                                                                                                                

Modecom Volcano GMX5 Beast - Dobre, bo polskie? No jasne, Modecom wraz ze swoją gamingową marką Volcano coraz lepiej radzi sobie na rynku urządzeń peryferyjnych, czego najlepszym przykładem jest właśnie GMX5. Myszka ta wyróżnia się ergonomicznym kształtem, który umożliwia łatwy dostęp do aż 10 przycisków, wysoką jakością wykonania oraz topowym optycznym sensorem na rynku, PixArt PMW 3360. Dodatkowo w modelu za niecałe 160 zł otrzymujemy niezbyt często dziś spotykany system kontroli wagi, świetne ślizgacze (w komplecie znajdziemy także zestaw zapasowy), a o pewny i wyraźny klik dbają przełączniki Omron. Nie zabrakło także funkcjonalnego software’u m.in. z możliwością nagrywania makr.

                        

                         

Dream Machines DM1 FPS - Dream Machines to kolejna polska marka w naszym plebiscycie. Ta na co dzień specjalizuje się w gamingowych laptopach, ale zaliczyła również bardzo mocne wejście na rynek myszek dla graczy z modelem DM1 Pro. Teraz do sprzedaży trafił nowy „gryzoń” tego producenta, który podobnie jak poprzednik wyróżnia się najwyższą jakością w umiarkowanej cenie. Twórcy nie ukrywają, że tym razem starali się dostarczyć na rynek myszką dedykowaną fanom strzelanek, dlatego skoncentrowali się na cechach, które sprawdzają się przede wszystkim w tym gatunku. Tym samym otrzymujemy tu topowy optyczny sensor PixArt 3389, wysokiej klasy przełączniki Huano, przeznaczone do shooterów oraz nowy bardzo elastyczny kabel nazywany „sznurówką”, który nie krępuje naszych ruchów podczas rozgrywki. Poza tym, zastosowano 6 trybów DPI, LOD na poziomie 1,8 mm (optymalny dla strzelanek) oraz wagę wynoszącą tylko 83 gramów, dzięki której mniej będziemy się męczyć podczas długich sesji. Warto dodać, że myszka o takich parametrach bardzo dobrze spisywać będzie się również podczas codziennego użytkowania i grania w inne gatunki.

Cooler Master MasterMouse MM520 to kolejny dowód na to, że myszka oferująca najwyższą jakość precyzji wcale nie musi być droga. Model ten wyposażono bowiem w optyczny sensor PixArt PMW 3360, który obok PixArt PMW 3389 uznawany jest za najlepszy na rynku pod względem osiągów. Poza tym, za 160 zł otrzymujemy naprawdę solidnie zbudowanego „gryzonia” o lekkiej konstrukcji i ergonomicznym kształcie, który świetnie sprawdza się w grach typu MOBA, MMO czy RTS-ach (fani FPS-ów preferują raczej bardziej klasyczne profilowanie obudowy). Całość wieńczy zaś proste w obsłudze oprogramowanie. MasterMouse MM520 to naprawdę bardzo mocny zawodnik w swoim segmencie cenowym.

Logitech G603 to relatywnie niedroga bezprzewodowa myszka, która nadawać będzie się nie tylko do codziennej pracy, ale i do grania. „Gryzoń” zdaje się być idealnym kompromisem pomiędzy ceną, wydajnością (zastosowano tu niezwykle precyzyjny autorski sensor HERO), czasem pracy na baterii i ergonomią. Do listy zalet tego produktu zaliczyć trzeba też bardzo dobre wykonanie, ergonomię, możliwość regulacji wagi, zaawansowane oprogramowanie i możliwość pracy w trybie gamingowym i energooszczędnym. Szkoda jedynie, że producent nie zastosował tu akumulatora i nie zapewnił wsparcia dla podkładki Powerplay ze zintegrowanym systemem bezprzewodowego ładowania. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to jeden z najlepszych produktów w swojej klasie.

Genesis Krypton 770 - Polska wyrasta na lidera w zakresie niedrogich gamingowych myszek, bo to już trzeci model od rodzimego producenta w naszym zestawieniu. Trudno jednak nie docenić Kryptona 770 od Genesisa, ponieważ za relatywnie niewielką kwotę otrzymujemy jeden z najlepszych sensorów PixArt PMW 3360, który spełni wymagania nawet najbardziej wymagających osób, przyciski bazujące na przełącznikach OMRON o żywotności 20 milionów kliknięć, przewód zabezpieczony nylonowym oplotem czy podświetlenie RGB Prismo Effect oferujące 16,7 mln kolorów, którym będziemy zarządzać za pomocą dołączonego oprogramowania. Mówiąc krótko, jeśli cenicie sobie klasyczne wzornictwo myszek, bez zbędnego gamingowego przepychu i lubicie wybierać pewniaki, to Krypton 770  może okazać się strzałem w dziesiątkę.

 

Wyniki:

 

Najlepsza mysz

 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Plebiscyt For Gamers 2018 - Wyniki

 0