Plebiscyt For Gamers 2018 - Wyniki

Plebiscyt For Gamers 2018 - Wyniki

Płyta główna to komponent, od którego często zaczynamy składać własne PC, ponieważ determinuje wiele czynników, w tym platformę na jaką się zdecydujemy. Temat nie jest łatwy, szczególnie że ewentualna wymiana tego podzespołu wiąże się często z koniecznością podmiany innych, a do tego to właśnie płyta określa możliwość późniejszej rozbudowy naszego zestawu. Płyty do gier powinny posiadać duża liczbę dodatkowych portów, karty sieciowe optymalizujące ruch sieciowy pod kątem gier multiplayer, rozbudowaną i wydajną sekcję zasilania, dobrej jakości układy dźwiękowe oraz dodatkowe funkcje ułatwiające graczom życie (choćby w zakresie OC). W naszym plebiscycie dominują propozycje bazujące na intelowskim chipsecie Z370, który obecnie jest najbardziej zaawansowaną konsumencką propozycją tego producenta, ale znajdziecie tu również coś od AMD.                                                                                                                       

ASUS Maximus X APEX to płyta główna skierowana do najbardziej wymagających grup użytkowników, czyli entuzjastów i overclockerów. Ta pozwala wycisnąć co tylko się da z procesorów Coffee Lake, a producent chwali się nawet, że sprzęt ten stworzono do bicia rekordów, o czym świadczą liczne narzędzia dla miłośników OC (przełącznik trybu SLOW, przełącznik Pauzy, przełącznik PCIe, zworka trybu LN2 czy przełącznik BIOS). Poza tym, ASUS zastosował zoptymalizowany układ ścieżek pamięci 2-DIMM dla zapewnienia wysokiej stabilności i wydajności, możliwość podkręcania pamięci DDR4 do częstotliwości 4500 MHz+ i powyżej. Warto też wspomnieć o ROG DIMM.2, czyli instalowanej w pozycji pionowej karcie rozszerzeń na dwa dyski M.2 z dołączonym uchwytem na wentylator, zintegrowanej karcie sieciowej Ethernet 5G oraz Intel Gigabit Ethernet, oświetleniu Aura Sync RGB oraz układzie SupremeFX, który zapewnia dźwięk hi-fi.

                         
     

                    

Płyta ASUS PRIME X470-PRO należy do takiego segmentu cenowego, w którym każdy ma już prawo wymagać naprawdę dużo. Musi mieć porządne podświetlenie RGB, możliwość dołączenia dodatkowych pasków, solidny układ audio i musi pozwalać na maksymalne podkręcanie procesorów Ryzen 7. ASUS PRIME X470-PRO spełnia te wymagania, pozwalając uzyskać bardzo dobre wyniki podkręcania CPU i pamięci RAM, oferując dopracowane UEFI, układ zasilania procesora, świetny układ audio, podświetlenie w 16,7 mln kolorów i możliwość podłączenia dodatkowych pasków LED. ASUS PRIME X470-PRO jest więc idealnym kompanem dla drugiej generacji procesorów Ryzen i umożliwia uzyskanie ich maksymalnego potencjału.

Wystarczy tylko rzucić okiem na Gigabyte Z370 AORUS GAMING 7-OP, by przekonać się z jakim produktem mamy do czynienia. Gamingowy charakter tego produktu podkreślają agresywny design oraz stylowe podświetlenie RGB. Sprzęt wyróżnia się wysokiej jakości podzespołami i wykonaniem godnym klasy premium, bardzo dobrym zintegrowanym audio czy dwoma kartami sieciowymi LAN ((Killer E2500 + Intel), choć szkoda, że na pokładzie zabrakło Wi-Fi. Do tego otrzymujemy dwa porty USB 3.1 Gen 2 typu A i C na tylnym panelu, wzmocnione sloty PCIe i banki RAM, świetne wyniki testów kontrolerów, przyzwoite zużycie energii, bardzo szybki czas bootowania, dwie kości BIOS-u, wyświetlacz kodów POST, podświetlenie LED z pełnym RGB czy wysokiej jakości sekcję zasilania. Po tej wyliczance chyba nikogo nie zdziwi nominacja dla tej płyty w naszym plebiscycie.

MSI Z370 GODLIKE GAMING to płyta nietuzinkowa, z absolutnie najwyższego segmentu. Żadna inna konstrukcja dla procesorów Coffee Lake nie da nam po wyjęciu z pudełka takich możliwości w zakresie podłączania dysków czy elastyczności podsystemu sieciowego, a to wszystko okraszone wysokiej jakości zintegrowanym audio z dodatkowymi układami DAC. Co powiecie na cztery karty sieciowe (w tym jedną Wi-Fi) czy pięć złączy M.2 (wliczając dodatkową kartę) oraz bogate wyposażenie? Płyta zapewnia przy tym bardzo dobre wyniki testów w grach i aplikacjach, szybki czas bootowania, dwie kości BIOS-u z przełącznikiem, wyświetlacz kodów POST, podświetlenie LED z pełnym RGB oraz mocną sekcję zasilania. Z370 GODLIKE GAMING to niewątpliwie ciekawy i wyróżniający się z tłumu produkt, choć nie da się ukryć, że dość niszowy (choćby ze względu na zaporową cenę).

 

Wyniki:

 

Najlepsza płyta główna

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Plebiscyt For Gamers 2018 - Wyniki

 0