Plebiscyt For Gamers 2018 - Wyniki

Plebiscyt For Gamers 2018 - Wyniki

Router to często pomijany element przy składaniu nowej gamingowej platformy, ale słaby sprzęt sieciowy potrafi napsuć krwi jak mało które urządzenie, szczególnie w dobie ogromnej popularności sieciowych zmagań. Tutaj również znajdziemy produkty skierowane typowo dla graczy, które oferują rozwiązania dedykowane tej grupie odbiorców. Oczywiście liczy się tu przede wszystkim wysoka wydajność, ale też gamingowe rozwiązania, takie jak prioretyzacja gier, eliminowanie opóźnień czy zapewnienie mocnego sygnału przy połączeniach bezprzewodowych, których czasem nie da się uniknąć. Poniżej znajdziecie nasze typy w różnych kategoriach cenowych.                                                                                                                         


ASUS RT-AC86U to dwuzakresowy bezprzewodowy router Gigabit AC2900 dla graczy, z technologią MU-MIMO, funkcją AiMesh do stworzenia bezprzewodowej sieci mesh i pakietem zabezpieczeń sieciowych AiProtection napędzanym przez Micro Trend. Zastosowany tutaj zintegrowany akcelerator rozgrywki WTFast oraz technologia Adaptive QoS zapewniają rozgrywkę online bez lagów oraz płynne strumieniowanie w rozdzielczości 4K UHD. Dodatkowo, wysokowydajne anteny, ASUS AiRadar oraz Range Boost, pomagają wyeliminować martwe punkty zasięgu, a technologia MU-MIMO maksymalizuje wydajność obsługi wielu urządzeń. Propozycja ASUSa może nie należy do tanich, jak na router klasy AC2900, ale tajwański producent zna się na tworzeniu sprzętu sieciowego dla graczy jak mało kto.

                         

                         

TP-Link Archer C5400X to tak naprawdę pierwszy router TP-Link dedykowany graczom i trzeba przyznać, że chiński producent zaliczył mocne wejście w ten segment. Sprzęt wyposażono w czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,8GH, 3 procesory pomocnicze i 1 GB pamięci RAM, co zapewnia szybkie i stabilne działanie routera. Trzy pasma pozwalają obsłużyć większą liczbę urządzeń bezprzewodowych, a technologie NitroQAMT (1024-QAM) oraz 4-Stream Wi-Fi nawet o 25%, dzięki czemu jesteśmy w stanie osiągnąć tu nawet 5334 Mb/s łącznej prędkości na wszystkich pasmach. Nikt nie powinien narzekać też na siłę sygnału bezprzewodowego, ponieważ Archer C5400X posiada 8 anten zewnętrznych. Całości dopełniają zaś wsparcie dla MU-MIMO, Smart Connect oraz systemu ochrony HomeCare.


 

Tenda AC10 (link do testu)może nie jest promowana jako typowy gamingowy router, ale stylistyka urządzenia oraz jego wydajność sprawiają, że jest to bardzo dobra i dość tania alternatywa dla typowych urządzeń sieciowych skierowanych do graczy. Otrzymujemy bowiem sprzęt, który oferuje gigabitowe porty LAN/WAN ze wsparciem dla standardu 802.11ac Wave 2.0 i technologii Beamforming+ oraz MU-MIMO. Na jego plus zaliczyć trzeba wysoką (jak na tę półkę routerów) wydajność i stabilność pracy oraz intuicyjne oprogramowanie, a to wszystko w naprawdę atrakcyjnej cenie, która wypada niezwykle korzystnie na tle rywali z tej klasy.

 

Wyniki:

 

Najlepsza router dla graczy

 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Plebiscyt For Gamers 2018 - Wyniki

 0