Plebiscyt For Gamers 2018 - Wyniki

Plebiscyt For Gamers 2018 - Wyniki

Gdy rozglądamy się za laptopem do najbardziej wymagających gier, w pierwszej kolejności patrzymy na komponenty. Jest to podejście w pełni zrozumiałe, bo w końcu to od nich zależy końcowa wydajność kupionego przez nas sprzętu. Trzeba jednak zauważyć, że na rynku obecne są nie tylko standardowe stylistycznie modele, ale i konstrukcje o unikalnym stylu. Tak czy inaczej, laptop gamingowy ma zwykle ulepszone głośniki, mikrofon, ekran, a nawet klawiaturę (mechaniczną i/lub nawet z podświetleniem RGB) czy touchpada. Przed Wami 4 wybrane przez nas konstrukcje:

Asus ROG G703GL to przedstawiciel prawdziwej wagi ciężkiej, ponieważ waży prawie 5 kg. Swoją uwagę przekuwa unikalnym designem charakterystycznym już dla serii ROG. Ma na pokładzie sześciordzeniowy procesor Core i9 8950HK, GeForce GTX 1080 z 8 GB pamięci graficznej, do 64 GB pamięci RAM oraz macierz RAID 0 złożoną z trzech 256 GB dysków PCI-Express 3.0 z obsługą NVMe. Nie zabrakło też 2 TB magazynu na dane oraz gamingowego ekranu IPS o przekątnej 17,3” o odświeżaniu 144 Hz który zapewni idealną responsywność w szybkich grach FPP. Dla tak wydajnej karty graficznej jaką jest GeForce GTX 1080 w połączeniu z szybkim Core i9 to bardzo dobry kompan. Wszystkie gry w trybie FullHD będą wręcz fruwać. Znajdziemy tutaj oczywiście typowe dla tej klasy laptopów dodatki takie jak klawiatura z podświetleniem i różnymi efektami czy cztery głośniki.

MSI GT75 TITAN 8RG jest duży i ciężki, podobnie jak propozycja ASUSa. Na pokładzie sześciordzeniowy Core i9 8950HK, GeForce GTX 1080 z 8 GB pamięci oraz szerokokątna matryca o wielkości 17,3”, rozdzielczości FullHD i odświeżaniu 120 Hz. Biorąc pod uwagę zastosowany procesor oraz kartę graficzną, laptop z łatwością wygeneruje znacząco ponad 60 kl./s w znakomitej większości gier. Cały komputer jest zbudowany z zachowaniem stylu MSI Gaming, znajdziemy tu więc typowe dla niego wyloty powietrza z czerwoną ramką. Flagowy okręt MSI ma też w pełni mechaniczną klawiaturę SteelSeries z pełnym podświetleniem RGB.

Acer Predator 17X (GX-792-77BL) to propozycja Acera dla najbardziej wymagających graczy. Laptop odznacza się oryginalną stylistyką, jest pokryty czarnym gumopodobnym tworzywem, a osłony głośników z przodu są w kolorze czerwonym. Procesor Core i7 7820HK w połączeniu z GeForce GTX 1080 to komponenty z najwyższej półki i zapewnią świetną wydajność w grach w trybie 4K, przy co najmniej wysokich detalach. Szerokogamutowy ekran IPS o przekątnej 17,3” i rozdzielczości 4K pozwoli nam zaś docenić pełnię możliwości sprzętu. Predator 21X ma też sporo miejsca na dane - szybki dysk SSD 512 GB z obsługą NVMe oraz pojemny dysk talerzowy 1 TB to zdecydowanie zadowalające parametry, nawet dla najbardziej wymagających graczy.

Dream Machines X1080-15PL33 to nieco odmienne podejście do tematu laptopa, ponieważ został on zbudowany z wykorzystaniem procesorów dla komputerów stacjonarnych. Wybrana przez nas wersja ma Core i7 8700K, więc praktycznie najmocniejszy model Core i7 z linii mainstream. Do tego proponowany jest GeForce GTX 1080, 16 GB RAMu i ekran IPS o przekątnej 15,6” obsługujący G-Sync, więc wszystkie najnowsze tytuły w natywnym trybie ekranu FullHD będą jeszcze przez długi czas działały bardzo płynnie. Nie zabrakło też cech, którymi charakteryzują się laptopy kierowane do graczy. Obudowa jest stylizowana na laptop gamingowy, ekran ma tylko jeden solidny zawias, a klawiatura jest podświetlana. X1080-15PL33 jest też stosunkowo lekkim laptopem jak na zastosowane komponenty, bo waży tylko 3,4 kg.

 

Wyniki:

 

Najlepsza laptop gamingowy

 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Plebiscyt For Gamers 2018 - Wyniki

 0