Plebiscyt For Gamers 2018 - Wyniki

Plebiscyt For Gamers 2018 - Wyniki

Nie ma co ukrywać, karty graficzne to z punktu widzenia graczy najważniejszy komponent każdego komputera i to właśnie na grafiki przeznaczana jest przeważnie największa część naszego budżetu. Od GPU w największym stopniu zależy nie tylko płynność rozgrywki, ale i jakość prezentowanej grafiki, dlatego też zwykło się nie oszczędzać na kartach, które wykorzystywane mają być do grania. Niestety najnowszy trend w tym segmencie spowodował duży wzrost cen, choć przyniósł bardzo ciekawe rozwiązania dla segmentu premium, takie jak śledzenie promieni w czasie rzeczywistym czy wykorzystanie głębokiego uczenia do wygładzania krawędzi. A że AMD w ostatnim czasie oddaje high-endowy segment NVIDII i to bez walki (miejmy nadzieje, że tylko czasowo), to większość kandydatów bazuje na GPU Zielonych.

 

MSI GeForce RTX 2080 Ti Gaming DUKE 11 GB - Zaczynamy od naprawdę mocnego uderzenia, ponieważ modelu MSI, który bazuje na topowym GPU NVIDII. MSI GeForce RTX 2080 Ti Gaming DUKE 11 GB oferuje wszystkie dobrodziejstwa, jakie się z tym wiążą, czyli najwyższą wydajność w grach, pozwalającą w końcu rozkoszować się rozgrywką 4K w 60 kl./s, ale także wsparcie dla efektownego ray-tracingu, który zapewnia niemal fotorealistyczną jakość cieni, gry świateł, refleksów i lustrzanych odbić oraz techniki DLSS. Wariant MSI wyróżnia się na tle konkurentów zastosowaniem autorskiego wysokowydajnego systemu chłodzenia TRI-FROZR, bazującego na trzech wentylatorach TORX 3.0, gdzie podwójne łożyska kulkowe oraz zakrzywione łopatki zapewniają efektywne chłodzenie nawet podczas całonocnych maratonów, charakteryzując się przy tym niemal bezgłośną pracą. Warto też wspomnieć o kompatybilności z Mystic Light, które pozwala dostosować kolory i efekty podświetlenia LED za pomocą oprogramowania MSI i zsynchronizować wygląd oraz sposób oświetlenia karty z innymi podzespołami komputera.

Plebiscyt for gamers 2018- Najlepsza karta graficzna

 

Plebiscyt for gamers 2018- Najlepsza karta graficzna

ASUS ROG STRIX RX VEGA 64 O8G GAMING - Fani AMD, którzy tworzą platformę w oparciu o produkty tej firmy, postawią zapewne na flagowy model Radeona. Tutaj na wyróżnienie zasługuje propozycja ASUSa, czyli ROG STRIX RX VEGA 64 O8G GAMING. Co prawda w cenie tej karty kupić można wyraźnie wydajniejszego GeForce’a GTX 1080 Ti, ale stawiając na ekosystem AMD zyskujemy choćby wsparcie dla techniki FreeSync w monitorach (które są tańsze od swoich odpowiedników z G-Sync). Co takiego oferuje autorski wariant tej grafiki od tajwańskiego giganta? Choćby technologię MaxContact, która zapewnia nawet 2 razy większą powierzchnię styczności z GPU dla uzyskania lepszej wydajności termicznej, a także wentylatory Wing-Blade z certyfikatem IP5X dla maksymalnego przepływu powietrza oraz dłuższej żywotności. ASUS FanConnect II oferuje 4-pinowe, hybrydowo sterowane gniazda, które mogą być podłączone do wentylatorów systemowych dla uzyskania optymalnego chłodzenia systemu. Aura Sync umożliwia personalizację i synchronizację systemu oświetlenia LED, a gniazda HDMI VR-friendly pozwalają na łatwiejsze podłączenie headsetów wirtualnej rzeczywistości. Całości dopełnia zaś oprogramowanie GPU Tweak II z funkcją XSplit Gamecaster, które umożliwia intuicyjne dostosowanie wydajności i natychmiastowe strumieniowanie rozgrywki.

Zotac GeForce RTX 2080 Ti AMP Extreme - Kolejny autorski wariant karty GeForce RTX 2080 Ti to propozycja od firmy Zotac. Jest to jedna z najdroższych wersji tej grafiki, ale wydaje się to mieć uzasadnienie. Prócz fabrycznie podkręconych zegarów możemy tu liczyć także na stylowy backplate, który nie tylko atrakcyjnie wygląda, ale i zapewnia wzmocnienie konstrukcji oraz poprawia odprowadzanie ciepła. Nie mogło oczywiście zabraknąć zaawansowanego systemu podświetlenia Spectra, a aktywna kontrola wentylatorów (swoją drogą te doczekały się nowego designu) zapewnia ich optymalną pracę, zarówno pod względem wydajności, jak i głośności. Odświeżono także narzędzie Firestorm, a dzięki nowej funkcji SCAN wyciśniemy z grafiki ostatnie soki, naciskając jeden przycisk (cały proces będzie automatyczny). Nie można przy tym zapominać o standardowych walorach RTX 2080 Ti, czyli topowej wydajności oraz wsparciu dla ray-tracingu.    

Plebiscyt for gamers 2018- Najlepsza karta graficzna

 

Plebiscyt for gamers 2018- Najlepsza karta graficzna

 

Gigabyte GeForce RTX 2080 Ti OC 11 GB - Kolejny (i już ostatni) GeForce RTX 2080 Ti, tym razem w wersji od Gigabyte. Model ten oferuje oczywiście 11 GB pamięci GDDR6 oraz wszystkie inne zalety architektury Turing, w tym śledzenie promieni w czasie rzeczywistym czy rozwiązania w zakresie sztucznej inteligencji, ale tajwański producent postarał się, by jego autorski wariant zapewniał też możliwie najwyższą wydajność. Tę gwarantować ma półpasywne chłodzenie WINDFORCE 3X Cooling z systemem 3D ACITVE FAN, który uruchamia wentylatory dopiero wtedy, gdy temperatura rdzenia graficznego tego wymaga. Trzy wydajne wentylatory skutecznie odprowadzają ciepło z radiatorów, a jeden z nich, kręcąc się w przeciwnym kierunku, zwiększa ich efektywność. Karta prezentuje się stylowo, dzięki podświetleniu RGB Fusion, a od spodu chroniona jest metalowym backplatem. Poza tym pochwalić trzeba też 13+3-fazową sekcję zasilania, która zwiększa potencjał OC tego modelu.

MSI Radeon RX580 8 GB GamingX - Kolejny kandydat od MSI, ale tym razem bazuje na GPU AMD. W tym przypadku nie mówimy jednak o high-endowym modelu Vega, ale o karcie graficznej ze średniej półki Radeon RX580 8 GB, która pozwala na zabawę w rozdzielczości Full HD za rozsądne pieniądze (zakładając sugerowane przez producenta ceny). Wariant  Radeon RX580 8 GB GamingX charakteryzuje się nieco podbitymi zegarami, skutecznym systemem chłodzenia z dwoma wentylatorami TORX 2.0 i technologią ZERO FROZR, która w sytuacjach niskiego obciążenia może wyeliminować hałas generowany przez wentylator, zatrzymując go. Oczywiście nie brakuje kontrolowanego podświetlenia z różnymi efektami, a karta zapewnia też wsparcie dla FreeSync, HDR czy VR.

Plebiscyt for gamers 2018- Najlepsza karta graficzna

 

 

Wyniki:

 

Najlepsza karta graficzna

 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Plebiscyt For Gamers 2018 - Wyniki

 0