Plebiscyt For Gamers 2018 - Wyniki

Plebiscyt For Gamers 2018 - Wyniki

Wybór gamingowego monitora to jeden z kluczowych dylematów, przed jakim stoją gracze. Na rynku znajdziemy całe zatrzęsienie modeli, które kładą nacisk na nieco inne aspekty. Jedne dostarczają niezwykle szybkie i responsywne matryce, inne starają się zapewnić najlepszą jakość obrazu, a kolejne oferują ciekawe dodatkowe rozwiązania dedykowane graniu. Zwykło się mówić, że nie można mieć wszystkiego, choć jeden z monitorów w naszym plebiscycie zdaje się przeczyć temu twierdzeniu, ale okupione jest to astronomiczną ceną. Na szczęście w ostatnim czasie do sprzedaży trafiło kilka naprawdę godnych polecenia modeli, zarówno klasy ekonomicznej, jak i premium, więc jest w czym wybierać.

ASUS ROG Swift PG27UQ oferuje niemal wszystko, co najlepsze w świecie monitorów, w jednym produkcie. Otrzymujemy zatem panel typu IPS o rozdzielczości 4K i odświeżaniu 144 Hz czy prawdziwe wsparcie dla techniki HDR (standard DisplayHDR 1000), gwarantujące fenomenalną jakość obrazu z szerokim zakresem tonalnym, a nie zabrakło także G-SynC od NVIDII. Do tego możemy liczyć na reprodukcję barw na poziomie niespotykanym wśród typowych ekranów dla graczy, obudowa jest wykonana z materiałów najwyższej jakości, podstawa ma odpowiednią funkcjonalność i stabilność, a diody rzucające logo Republic of Gamers na ścianę za monitorem w przyjemny sposób podkreślają charakter konstrukcji. To po prostu najwyższa półka wśród monitorów, ale wiąże się to też niebotyczną ceną.

Plebiscyt for gamers 2018 - Najlepszy monitor do gier

 

Plebiscyt for gamers 2018 - Najlepszy monitor do gier

 

iiyama G-Master GB2560HSU Red Eagle to z kolei produkt z przeciwnego spektrum cenowego, ponieważ monitor iiyama to przede wszystkim kapitalny stosunek ceny do oferowanych możliwości. Za ok. 1000 zł otrzymujemy monitor praktycznie pozbawiony wad. Jakość zastosowanego panelu jest naprawdę wysoka, a wyświetlacz generuje nasycony, kontrastowy i czytelny obraz. Monitor bardzo dobrze spisuje się w bardzo dynamicznych grach, choć to akurat w kontekście 144 Hz odświeżania i zastosowania szybkiego panelu typu TN dziwić nie powinno. Kąty patrzenia, jak na ten typ matrycy, są zaskakująco szerokie, świetnie sprawdza się podstawa, która nie dość, że ma niemal nieograniczone możliwości regulacji, to na dodatek jest niezwykle stabilna, a nie można też przemilczeć solidnego i estetycznego wykonania. W kategorii cena-jakość to zdecydowanie jeden z faworytów.

AOC Agon AG352UCG6 Black Edition - Już AOC Agon AG352UCG uznawany był za jeden z najlepszych monitorów dla graczy, więc wypuszczona przez AOC jego rewizja o nazwie AG352UCG6 Black Edition tylko podbiła stawkę, zapewniając wyższą częstotliwość taktowania czy poprawiony kontrast. Jest to jedna z najlepszych opcji tzw. ultraszerokokątnych, czyli o kinowych proporcjach 21:9, a wrażenie dużego 35-calowego ekranu potęguje jeszcze zakrzywienie matrycy. Jeśli dołożymy do tego wsparcie dla G-Sync, które redukuje efekt rozrywania ekranu oraz odświeżanie na poziomie 120 Hz, to otrzymamy ucztę dla wymagających graczy.

Plebiscyt for gamers 2018 - Najlepszy monitor do gier

 

Plebiscyt for gamers 2018 - Najlepszy monitor do gier

 

Samsung także wydał w ostatnim czasie kilka ciekawych monitorów, w tym model o proporcjach 32:9, ale ten średnio nadaje się do gier. W tym zastosowaniu zdecydowanie lepiej wypada LC32HG70QQUXEN - to urządzenie pochwalić może się 31,5-calowym zakrzywionym panelem VA ze wsparciem dla technologii QLED i HDR, oferując przy tym rozsądny złoty środek w zakresie rozdzielczości, czyli 2560 x 1440 pikseli oraz wysoką częstotliwość odświeżania 144 Hz i niski czas reakcji plamki (1 ms). Poza tym, możemy liczyć na wsparcie dla technologii FreeSync 2, precyzyjną fabryczną kalibrację dobrej jakości matrycy, wysoki kontrast i Local Dimming, a producent zapewnia też dużo predefiniowanych trybów pracy.  

 

Wyniki:

 

Najlepszy monitor

 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Plebiscyt For Gamers 2018 - Wyniki

 0